Podobne wpisy

sobota, 3 października 2009

Czytaj regulamin

Dawno nie pisałem porad antyoszusta, wiec w końcu jakieś opublikuje. Dziś opowiem o regulaminach.

Czytanie regulaminów nie należy do nawyków jakie ma większość internautów. Przeciętny użytkownik internetu akceptuje regulamin, nie czytając go. Przez to można nabawić się niezłych kłopotów. Ostatnio głośna była sprawa pewnej strony, która oferowała przez tydzień darmowe ściąganie płatnych plików. Była to pewnego rodzaju promocja na otwarcie serwisu. Użytkownicy nie czytali regulaminu i ściągali pliki. Oczywiście żaden z nich nie wiedział, że po skończeniu promocji za wszystko muszą zapłacić. Niektórzy mieli przez to spore długi.

Ostatnio buszując po internecie, znalazłem bardzo ciekawy bux(o nich opowiem w następnej notce).
Oferował on pieniądze za klikanie w reklamy. Zaciekawiły mnie bardzo wysokie stawki. Zajrzałem do regulaminu i nieźle się uśmiałem. Otóż gdzieś pod koniec był taki punkt:
"Po zleceniu wypłaty na konto użytkownika wpływa tylko 1% zarobionych pieniędzy, reszta jest przeznaczana na rozwijanie serwisu"

Niezły numer, no nie?

Na stronie wyczaj.to(taka kopia wykopu)jest prowadzony konkurs dla użytkowników. Co tydzień autorzy najlepszych wyczajów(czyli wykopów) dostają odpowiednią sumę pieniędzy. Teraz jest już wszystko ok, ale do wakacji w regulaminie pisało, że konkurs trwa do połowy lutego. Czyli jakieś 5 miesięcy trwał, mimo że się skończył.

Ja zawsze czytał regulaminy, bo można znaleźć fajne luki prawne :). Od dzisiaj nie każdy wyrabia w sobie nawyk czytania regulaminów.

Pozdrawiam, Bremes

"

2 komentarze:

 1. Podobnie jest z tą stroną

  http://dobieramydiete.pl/?ads_c&gclid=COiitezz_p0CFQdgZwodxlnfqg

  Wszystko pięknie, robimy test i czytamy na końcu, że cena promocyjna przy płatności paypal wynosi 25 groszy i trzeba zaakceptować regulamin. A w regulaminie jest taki zwrot:


  b) W przypadku dokonania płatności za pomocą usługi SMS Premium. Wiadomość o podanej treści należy wysłać na numer 92568, koszt wynosi 25 pln netto (30,50 pln brutto), każdy kod należy wykorzystać w ciągu 48 godzin. Aby uzyskać wynik testu należy uzyskać 2 kody dostępu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety Polacy przyzwyczaili się, że jak po 7 jest 1 to sms kosztuje 1 złotych, jak pod 7 jest 2 to 2 złote itd.

  OdpowiedzUsuń