Podobne wpisy

środa, 14 października 2009

Słów kilka o buxach...

Witam ponownie:)
Kiedyś w zamierzchłych czasach, kiedy byłem młody i piękny próbowałem swoich sił w buxach. To są strony oferujące pieniądze za klikanie w reklamy. Stawka za jeden klik jest inna na każdej stronie. Zwykle nie przekracza centa. W sieci są tysiące tzw. scam'ów, czyli zwykłych oszustów. Nie wypłacają należności lub usuwają konta bez podania przyczyn. Takie systemy utrzymują się ze sprzedaży kont premium i paczek poleconych. Generalnie nie polecam, bo łatwo jest się na tym przejechać.

Zupełnie inną sprawą są systemy GPTR(Get Pay To Read) oferujące niższe stawki, ale dużo więcej opcji, m.in.:
PTP (Pay to promote)- dostajemy pieniądze za promowanie strony, a dokładniej za każde unikalne wejście na stronkę z reklamami
PTC (Pay to click) - identycznie jak na buxach, tylko mniejsze stawki
PTR (Pay to Read) - czytanie/otrzymywanie mail reklamowych
Płatne zapisy - za zapisanie się i/lub aktywne uczestnictwo w danym systemie lub forum otrzymujemy wynagrodzenie(średnio jakieś 20-40 groszy)
Płatna strona startowa - otrzymujemy comiesięczne wynagrodzenie za ustawienie danego systemu na stronę startową

W GPTR jest zupełnie inna sytuacja, niż w buxach. Tam można zarobić i jest dużo mniejsza szansa, że ktoś nas oszuka. Najlepiej jest się zarejestrować na forum Virtual Cash. Można tam spotkać administratorów polskich systemów GPTR i dowiedzieć się wszystkie o świecie Get Pay.

Ostatnio wsiąkłem w ten świat i ponownie próbuje swych sił. Miejmy nadzieję, że się nie zawiodę.

Pozdrawiam, Bremes

1 komentarz:

  1. Cóż, tak to już jest z buxami, sam w tym trochę siedziałem i kasy trochę zarobiłem, ale to było jakieś 5% ze wszystkich należytych mi wypłat.
    Zainteresowanych odsyłam do mojego posta na ich temat:
    GPTR to co innego, tam są reklamodawcy i to ma w miarę sens, ale kokosów się nie zarobi. Max to kilkaset złotych miesięcznie, przy dobrze wypozycjonowanej i rozreklamowanej stronie www.
    Pozdrawiam,

    OdpowiedzUsuń