Podobne wpisy

poniedziałek, 12 kwietnia 2010

Pobieraczek ukarany

W ramach kary Pobieraczek musi zapłacić prawie 240 tys. złotych, zmienić sposób informowania użytkowników oraz zamieścić w serwisie oświadczenie o decyzji UOKiK. Przedstawiciele Pobieraczka mają zamiar wnieść apelację. Wątpię, żeby coś wskórali.

Decyzję o ukaraniu Pobieraczka podjęła Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Chodziło o żądanie płatności od użytkowników od pierwszego dnia zawarcia umowy, mimo iż serwis obiecywał "pierwszych 10 dni pobierania bez opłat". Pewne punkty decyzji mają charakter tzw. natychmiastowej wykonalności - Pobieraczek musi od razu zmienić reklamę oraz zamieścić na stronie informację o decyzji UOKiK. Jest to uniezależnione od zapowiadanej przez przedstawicieli serwisu apelacji.Do UOKiK zgłosiło się co najmniej kilkuset użytkowników, skarżących się na praktyki Pobieraczka.

Decyzja zakłada zapłatę kary pieniężnej w wysokości prawie 240 tys. złotych (239 140 PLN), zmianę sposobu informowania użytkowników oraz obowiązek zamieszczenia w serwisie oświadczenia, że Pobieraczek został ukarany przez UOKiK.Linki dla Google:
praca chałupnicza
chałupnictwo

1 komentarz:

  1. bardzo dobrze oszustom i wielkie brawa dla pani malgorzaty krasnodebskiej-tomkiel za ukaranie oszustow

    OdpowiedzUsuń