Podobne wpisy

środa, 4 sierpnia 2010

HYIP - oszustwo?

Witam wszystkich!
Przepraszam za to, że tak długo nie publikowałem żadnego wpisu. Postaram się to poprawić.

Dzisiaj będzie trosze inaczej, niż zawsze. Nie zamierzam ujawniać oszustwa, a wręcz odwrotnie. Obronić HYIP.

Co to jest HYIP?

To program inwestycyjny, który wypłaca swoim inwestorom niebotyczny procent(od 1% dziennie wzwyż). Te pgrogramy przez większość internautów są uważane za oszustwo. Ja mam z goła inne zdanie. To po prostu ryzykowna inwestycja.

Prawdą jest, że adminom HYIP'ów najczęściej zależy tylko na oskubaniu swoich inwestorów, co nie zmienia faktu, że można tam zarobić. Bankom też zależy tylko na pieniądzach swoich klientów, a nie nazywa się kredytów oszustwem.

Są również HYIP'y, które działają nawet kilka lat(GeniusFund, PanaMoney, Nano Money Corporation). Oczywiście te programy dzisiaj już nie płacą. Podstawą inwestowania jest wiedza i doświadczenie. Dobry inwestor przy pomocy dobrej analizy Due Diligence może zbierać spore profity. Przy zachowaniu zdrowego rozsądku ta forma inwestycji jest mniej ryzykowna niż FOREX.

Ja nie zamierzam uczyć Cie inwestowania, bo są od tego inne strony. Chcę tylko obronić HYIP. Jest tam pełno oszustów, ale i na oszustach można zarobić.

Co do Due Diligence(sposób analizowania długości życia HYIP) to zapraszam tutaj.

Możesz też wejść tu.

Oczywiście nikogo nie namawiam do inwestowania w HYIP, ponieważ jest to nielegalne w Polsce.

4 komentarze:

 1. Jako przykład aby przekonać mnie do HYIP'ów podałeś programy które działały kilka lat i podobno płaciły ale już nie płacą. Nie jest to najlepsza rekomendacja. Nie ma więc programu który istnieje od wielu lat, płacił i płaci nadal. Nie neguję tego, że niektórzy admini HYIP'ów wypłacają czasami pieniądze. Ale są to na ogół małe kwoty. Wpłacasz dolara - dostajesz 3, wpłacasz 5 $ dostajesz 15 wpłacasz 50 $ i więcej, tracisz kasę. Czy w HYIP'ach jest więc szansa na osiągnięcie niebotycznego zwrotu z inwestycji? Oczywiście. Czy jest szansa na osiągnięcie sporych zarobków? Niekoniecznie, ponieważ każda kwota powyżej kilku dolarów idzie na straty. Oczywiście można wyszukiwać dziesiątki HYIP'ów i wpłacać małe kwoty, tyle tylko, że część z nich nie płaci wcale. IMHO większy zwrot z inwestycji osiągniemy trzymając pieniądze na lokacie lub w skarpecie (nawet tutaj bilans nie będzie ujemny).

  P.S
  Mimo, iż nie zgadzam się kompletnie z twoją opinią zawartą w tym poście. Uważam, że twój blog jest interesujący i skłania do zastanawiania się nad różnymi tematami. Tak trzymaj i publikuj więcej postów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego HYIP są nielegalne?

  Swojego czasu na necie istniał bardzo dobry blog na ten temat, ale kilka miesięcy temu zniknął.

  OdpowiedzUsuń
 3. Są nielegalne, bo są najczęściej piramidami finansowymi, a one są zakazane w Polsce.

  Tutaj masz wątek o tym:
  http://www.hyipforum.pl/prawo-i-podatki/hyip-a-prawo/

  Blogi o HYIP mają to do siebie, że często przestają być aktualizowane po kilku miesiącach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet najlepsze HYIP'y kiedyś przestają płacić. Jest szansa na spore zarobki, ale to wymaga ogromnego doświadczenia w tej branży.

  OdpowiedzUsuń