Podobne wpisy

sobota, 21 listopada 2009

Udając dyplomatę ONZ wyłudził miliony.

Głupota ludzka nie zna granic. Dzisiaj przeczytałem o pewnym Niemcu nigeryjskiego(hmm...coś mi to znajomo brzmi) pochodzenia, który przez kilka lat udawał dyplomatę ONZ. Miał sfałszowane dokumenty potwierdzające jego kłamstwa.


Swoim partnerom w interesach wmawiał, że ma areszt domowy i przez to nie ma dostępu do milionów na swoich kontach inwestycyjnych. Dodatkowo wmawiał swoich ofiarom, że jest egzekutorem masy spadkowej po Saddamie Husajnie. Namawiał biznesmenów do wpłacania mu pieniędzy, żeby mógł się wykupić z aresztu domowego. W zamian oferował część spadku po terroryście.

Przez cztery lata oszust prosperował świetnie. Żył w luksusie i przepychu. Niestety wpadł, kiedy skarbówka zainteresowała się jego willą, wartą wiele milionów euro. W końcu nie byłoby na nią stać zwykłego kupca?

Po zatrzymaniu bo przez policję okazywał skruchę, lecz wciąż prowadził swe oszustwa z aresztu.

Jego proces rozpocznie się 30 listopada.

W kilku aspektach to oszustwo przypomina Oszustwo Nigeryjskie .

2 komentarze:

  1. Jeżeli się nie obrazisz kilka moich sugestii:
    1. Wywal cmp profit to jest beznadziejna firma, na tym możesz jedynie zarobić jak masz np. hosting i chcesz wwalić coś w stopkę przy 50000-100000 trafficu dziennie może ma to jakiś sens, jedynie pod warunkiem, ze masz źle stargetowany ruch.
    2. Wywal adsense, nie wiem jaki masz traffic, ale widząc po subskrybujących pewnie nie duży, bardziej zjednasz odbiorców jak na początku nie będziesz miał reklam. Myślę że przy małym trafficu nie warto dawać adsense żeby zarobić jakieś grosze typu 50 $ miesięcznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. W sumie mogę wywalić reklamy. I tak mam z nich praktycznie zerowy dochód.

    OdpowiedzUsuń