Podobne wpisy

wtorek, 1 grudnia 2009

Pobieraczek.pl - darmowe pobieranie tysięcy plików! Aby na pewno darmowe?

Długo nie publikowałem wpisu na blogu i za to przepraszam, postaram się poprawić. Na wstępie chciałbym o coś poprosić. Zamieszczacie coraz więcej komentarzy i to mnie bardzo cieszy. Prosiłbym jednak, żeby podpisywać się jakimś nickiem zamiast anonimem. Żeby dodać komentarz jako ktoś inny niż anonim trzeba zaznaczyć w pod oknem dodawania opcję "Komentarz jako" i wybrać Nazwa/adres URL. Potem wystarczy wpisać swój nick i, jeśli ktoś chce, adres url swojej strony/bloga.
No to bierzemy się za oszustów:). Dzisiaj opiszę pewien serwis oferujący płatny dostęp do usenet'u z którego można pobierać gry, filmu, muzykę itd. wszystko pięknie wygląda. Dodatkowo jesteśmy kuszeni wielkim banerem z napisem "10 dni darmowego ściągania". Większość zwabiona tym hasłem reklamowym pomyśli: a co mi szkodzi, skoro to jest za darmo? Rejestruje się, wpisuje swoje dane osobowe, akceptuje regulamin(oczywiście go nie czyta, bo po co i na co?). Ściągają przez te darmowe 10 dni. Po tym terminie zamiast dostać ofertę wykupienia abonamentu dostają taką wiadomość:

Bardzo cieszymy się, że spodobał się Pani/Panu nasz serwis w 10-cio dniowym okresie próbnym i dziękujemy, że zdecydowała się Pani/Pan pozostać z nami na dłużej (...). Przypominamy, że dalsze korzystanie z usług naszego serwisu będzie możliwe dopiero po opłaceniu wyżej wskazanego pakietu. Zgodnie z warunkami umowy kwota za pakiet musi zostać uiszczona za cały rok z góry. Niniejszym prosimy o opłacenie pakietu Pobieraczek5 z 12 miesięcznym okresem ważności oraz o miesięcznym limicie 5.0 GB w cenie 94.80 PLN za cały okres obowiązywania

Czytasz tego maila i zastanawiasz się: Warunkami umowy? Jakiej umowy?
Ano umowy jaką zawierasz w momencie akceptacji regulaminu. Swoją drogą strasznie długi i trudny do zrozumienia ten regulamin. Dlatego tylko 12% osób w ogóle przeczytała ten regulamin. Ile z nich go zrozumiało? Tego nie wiem.

Jeśli pójdzie w zaparte i nie będziemy płacić czekają nas przykre konsekwencje. A mianowicie zawalona skrzynka pocztowa i zszargane nerwy. Firma zacznie wysyłać maile z wezwaniami do zapłaty, będzie straszyć komornikiem i wpisaniem do Rejestru Dłużników Niewypłacalny. Jeszcze gorzej jest jeśli podamy nieprawidłowe dane, wtedy będą straszyć pozwem o ukrywanie prawdziwych danych w umowie i tym podobnymi pierdołami. Oczywiście to jest czcze gadanie. Jak na razie nikogo jeszcze nie pozwano. Niestety w internecie pojawiają się osoby, które twierdzą, że ich siostra/brat przegrało proces z firmą Eller Service(właściciel pobieraczek.pl). Ja podejrzewam, że to osoby podstawione przez oszusta. Często dłużnicy są ścigani poprzez adres IP, problem w tym, że IP nic im nie daje, bo można np. zarejestrować się poprzez TOR'a. Wtedy to niech se pozywają właściciela węzła w Stanach:). Równie dobrze można też użyć zwykłego proxy high Anonymous.

Zastanawiające jest to, że pobieraczek reklamował się na gadu-gadu, przez co zarejestrowało się tak wielu nieletnich. Oczywiście nikt nie sprawdza czy rejestrujący się są pełnoletni, a to jest wymagane do zawierania umów. Jeśli cieszyłeś się, że nie masz 18 lat i nic ci nie grozi ze strony Eller Service to grubo się mylisz. Otóż każdy rodzic, który powiadomił firmę o nieważności umowy był straszony pozwem o niedopełnienie obowiązków rodzicielskich.

W Polskim Prawie jest zapis, że każda umowa zakładana drogą elektroniczną musi być potwierdzona na piśmie, inaczej każda ze stron ma 3 miesiące na wymówienie umowy bez żadnych konsekwencji. W przypadku potwierdzenia pisemnego jest tylko tydzień. Czy ktoś na stornie o tym mówi? Ależ skąd.

Teraz kolejny mały cytacik z Kodeksu Prawnego

Art. 385{3}. W razie wątpliwości uważa się, że niedozwolonymi postanowieniami umownymi są te, które w szczególności:
18) stanowią, że umowa zawarta na czas oznaczony ulega przedłużeniu, o ile konsument, dla którego zastrzeżono rażąco krótki termin, nie złoży przeciwnego oświadczenia,

I z regulaminu Pobieraczka:

11. W okresie pierwszych 10 dni od dnia zawarcia umowy o świadczenie Usług Usenet, bez względu na rodzaj wybranego przez Usługobiorcę pakietu cenowego, Usługa usenet świadczona jest z limitem przesyłu 1 GB. Jednakże w przypadku, gdy Usługobiorca zdecyduje się na zakup usługi przed upływem wskazanego w zdaniu pierwszym terminu i dokona wpłaty odpowiadającej jej ceny automatycznie otrzyma pełen (bez limitów) dostęp do wybranej przez siebie usługi.

Wychodzi z tego, że można złożyć wypowiedzenie tylko w czasie tego testowania, co jest co najmniej bez sensu. Jeśli coś testuję przez 10 dni to testuję przez 10 dni, a nie przez kilka dni, a potem muszę wypowiedzieć umowę podczas darmowego korzystania, bo inaczej muszę bulić. Najlepsze jest to, że na stronie nigdzie nie ma opcji usuwania konta. Trzeba napisać stosownego maila, żeby to zrobić. Umieszczę tutaj szablon takiego maila:

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy na usługi Usenet

Na podstawie przepisów ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, z zachowaniem 10 (dziesięć) dniowego terminu od dnia zawarcia umowy, odstępuję od zawartej z Eller Service S. C. umowy o świadczenie usług Usenet.


Na końcu podaj swoje imię i nazwisko, a następnie wyślij wiadomość na adres bok@pobieraczek.pl

Jeśli już ktoś został oszukany przez pobieraczka to musi to zgłosić na policję. Zamieszczam tu szablon takiego zawiadomienia:

ZAWIADOMIENIE o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu

Warszawa, dnia 1 listopada 2009 r.
Dane osobowe osoby zawiadamiającej :
.......................................................
ul....................................................
kod pocztowy i miasto

Komisariat Policji V Gdańsk
Gdańsk, ul.Obronców Wybrzeża 19,
tel. (0 58) 521 12 22

Zawiadomienie
o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu
Niniejszym zawiadamiam o popełnieniu przez spółkę Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona
Kwiatkowska z siedzibą w Gdańsku, ul. Chłopska 72 na moją szkodę przestępstwa określonego
w art. 286 k. k., w art. 115 § 12 k.k. oraz w art. 190 § 1 k.k. oraz
wnoszę o wszczęcie postępowania przygotowawczego przeciwko spółce Eller Service S.C.
Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Gdańsku, ul. Chłopska 72, która prowadzi
stronę internetową http://www.pobieraczek.pl

Uzasadnienie

W tym miejscu należy opisać sprawę

……………………………….................................................................………………………………

Podpis

Załączniki:
- maile i pisma od Pobieraczka

Tak naprawdę wszystkiego można uniknąć po przez czytanie regulaminów. Niestety polscy Internauci ciągle to olewają. Pisałem o tym we wpisie "Czytaj Regulamin".

Liczę na wasze komentarze pod wpisem. Tylko proszę, bez anonimów.

Pozdrawiam, Bremes

eller service s.c. rafał peisert, pobieraczek, pobieraczek forum, pobieraczek pl

70 komentarzy:

 1. Witam w tym wszystkim jest wiele prawdy, nie czytamy regulaminów. Ale chyba po raz pierwszy w dziejach polskiego internetu, ktoś tak postąpił. Dobry sprzedawca czy portal dba o klienta, jeżeli gdziekolwiek się logowałem, to po okresie próbnym albo usuwano moje konto albo wysyłali zapytanie czy chcę dalej korzystać. Firma "złodziejaszek-pobieraczek'' z góry nastawiła się na łatwy łup. To była ich taktyka zarobić jak namniejszym kosztem, zwłaszcza na dzieciakach z GG na niespodziewających się podstępu i niedoświadczonych użytkownikach. Mnie też tak oszukali, przy tym nie udało mi się przez kilka kolejnych dni nic od nich ściągnąć. Swierdziłem że są do bani i zapomniałem o nich, aż się sami odezwali,z pogróżkami, na moje maile że nic z ich pseudousługi nie skorzystałem - odpowiadali dalszym straszeniem.
  Jest problem ale już tą firmą zajęły się odpowiednie służby, jest nadzieja ze usadzą tych bezwględnych naciągaczy

  OdpowiedzUsuń
 2. ja dostale dwie pogruszki ze odadza mnie do sadu co mam teraz zrobic zerwac umowe czy czekac a tak wogóle co to za umowa kazdy kto mnie zna mogl podac moje dane
  robak

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli ktoś podał twoje dane to pobieraczek może go postraszyć pozwem o oszustwo. Problem w tym, że jedyne co by mieli to IP delikwenta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak sie przed tym obronic mam im zaplacic czy nie ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie płać!! Oni tylko straszą i nie wytoczą procesu przeciw tobie.

  OdpowiedzUsuń
 6. no i co teraz placic czy nie ?? ja dodatkowo podalem nieprawdziwe dane i co teraz ??

  OdpowiedzUsuń
 7. Pisałem ci już wcześniej. Nie płać!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy jest KTOŚ na tym forum, oszukany na początku działalności tych oszustów. Czy nadal GO nękają, czy w końcu odpuścili?
  Ja dowiedziałam sie niadawno, ze moje 12- letnie dziecko zalogowało się, podając fałszywe dane. Czy prawdą jest( jak mówili w TV), ze nic jej i mi nie grozi. Błagam, odpiszcie, spędza mi to sen z powiek!

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie tesz oszukali nie miałam zamiaru nidz sciogac chciałam tylko zobaczyć co to jest,a tu wezwanie do zapłaty,nie mam zamiaru płacic.sodze ze telewizja tvn będzie zainteresowana tom sprawom,wkońcu trzeba to nagłośnić by ini się nie nacieli.poprostu im nie podaruje.kropka.

  OdpowiedzUsuń
 10. pobieraczek.pl – stroną na serwerze zagranicznym zarządza spółka cywilna Eller Service – Rafał Peisert i Iwona Kwiatkowska z Gdańska ul. Chłopska 72 (http://www.eller-service.pl/) . Oni istnieja i mają siedzibę w piwnicy tego budynku.Byłam tam. Oni zarabiają właściwie tylko na oszustwie, na takich jak my, co się boją i płacą. Ich nr telefonu 058/553-12-32. Jak byłam, to nie odbierali telefonu. Wszyscy (ok.5 młodych osób zajęci byli wysyłaniem e-maili z chichotami. Ja się ich nie boję, choć wyszkoleni są z regulaminu , kodeksu cywilnego i troche karnego. To cwaniaczek.pl ten pobieraczek.pl na serwerze spoza kraju.

  Co ciekawsze -jakby automatycznie, gdy poprosiłam o ugodę otrzymałam nie do odrzucenia 20GB na 3 miesiące za ok.70 zł bez dalszych zobowiazań i po zapłaceniu (na rok lub 3 miesiace) możliwość usunięcia danych osobowych na życzenie. Tak naprawdę jakbym dała cash 20 zł też by zapomnieli o sprawie. Ja nic nie dałam, to oszuści. W gównie się paprają gówniarze.

  OdpowiedzUsuń
 11. to jest banda oszustów i naciagaczy to ich powinni wszyscy pozwać do sądu

  OdpowiedzUsuń
 12. @Betka
  Jako, że ma 12 lat to jej o nic nie można oskarżyć. Poza tym, pobieraczek jeszcze przeciw nikomu nie wysłał pozwu. Nie masz o co się martwić.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytam to wszystko co piszecie, ale moze sie nie doczytałam. Sprawa wyglada w ten sposob, kiedys tam weszlam jak kazdy z ciekowaci, o podaniu prawdziwych danych nawet nie mam mowy, Teraz dostaje e-mail z numerem IP. I co robic, olac ich tak jak piszesz? Czy moze przejsc sie do nich i powiedziec co naprawde o nich mysle k..., Dziekuje za szybka odpowiedz
  Pozdr
  Hania

  OdpowiedzUsuń
 14. Sam adres IP nic im nie daje. Jak chcesz to możesz się tam przejść, ale uważaj bo cię pozwą o znieważenie albo coś takiego. Z takimi to nic nie wiadomo. Najlepiej jest olać ich maile, bo jak na razie nie wysłali jakiegokolwiek pozwu do sądu.

  OdpowiedzUsuń
 15. super, dziekuje za odpowiedz. Bo inf ktore wysylaja to na skrzynke, na ktora zagladam "raz na ruski rok"

  Pozd
  Hania

  OdpowiedzUsuń
 16. Pobieraczek naciag.gaczek miejcie ich w d..
  ja już załozylem kilka kont na ich stronie--i czekam na korespondencje--bo mi sie nudzi i chetnie ich zwyzywam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Zamiast "kodeksu prawnego" powinno być "kodeksu cywilnego".

  OdpowiedzUsuń
 18. tak na uzyskanie adresu zamieszkania po adresie ip to chyba trzeba prokuratorskiego nakazu a o to chyba nie będzie tak łatwo i do tego ta suma 100 zeta i niecałe w dodatku niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę a i zaraz skasuje tego maila co się rejestrowałem u nich mam takie maile lewe na takie właśnie główna.

  OdpowiedzUsuń
 19. ja też zostałem oszukany przez POBIERACZKA:(

  OdpowiedzUsuń
 20. Jestem kolejnym oszukanym przez tego robaczka -pobieraczka.

  OdpowiedzUsuń
 21. sposob na pobieraczka.pl
  rejestrujemy sie w ten sposob:
  imie--nie podam
  nazwisko--nie podam
  adres:wsztstkie rubryki wpisujemy--nie podam
  ===============================================
  w ten sposob podajemy wszystko zgodnie z prawda
  i zostajemy zarejestrowani tak jak napisane
  i nikt nie ma prawa nas scigac.
  pobieraczek.pl bedzie sie zwracal do nas tak:
  szanowny panie:nie podam zostal pan u nas
  zarejestrowany gratulujemy

  OdpowiedzUsuń
 22. Witam szanownego Pobieraczka.pl
  Jestem czlonkiem Stowarzyszenia Ofiar Pobieraczka.pl.Zostalem zarejestrowany na pozycji nr 5.
  Poczatkowo miala to byc nazwa stowarzyszenie pokrzywdzonych ale o aktualnej nazwie zadecydowalo bardzo smutne i tragiczne
  wydarzenie a mianowicie. Ostatniego maja teg roku w wojewodztwie malopolskim na wsi 10 letnie dziecko popelnilo szamobojstwo.
  Po 1 dobie pobytu w szpitalu nastapil zgon. Wszystko by bylo ok gdyby nie list pozegnalny. Z niego wynika ze przyczyna
  tragedii byl stary komputer[laptop] ktory matka przywiozla za darmo od rodzny z miasta Krakowa. Matka nie miala pojecia
  jak sie to obsluguje wiec wszystko spadlo na Krysie.Uciecha nie trwala dlugo.Pech chcial ze w wyniku natretnej reklamy
  dziecko podalo swoje dane na stronie pobieraczek.pl.W wyniku otrzymanyh pogrozek od pobieraczka.pl dziecko wpadlo w panike.
  W jej glowie [na podsawie tego co pisal pobieraczek.pl] powstala wizja ze pojdzie do poprawczaka a jej matka na 8 lat do
  wiezienia.Jej tok rozumowania [na szczescie w nieszczesciu] zostal bardzo dokladnie opisany w liscie pozegnalnym.
  Nie wiem czy wypada takie porownanie ale podieraczek.pl nazwalby to*opisala z NALEZYTA STARANNOSCIA*
  ---------------------
  Nasze stowrzyszenie dostalo bardzo silny bodziec do dzialania.
  Ja rejestrujac sie na waszej stronie w kazdej rubryce postawilem . slownie > kropke<.
  Nasze proby wykazaly ze postawienie kazdego innego znaku jak rowniez wpisanie byle czego wasz program akceptuje i zawiera
  umowe.Oto przyklady co nasi czlonkowie i sympatycy wpisywali w miejsce IMIE i NAZWISKO:
  1.krokodyl, nilowy
  2.nie podam,nie podam
  3.my nie sprawdzamy z kim zawieramy umowe zrobi to za nas panstwo polskie
  4.my nie sprawdzamy z kim zawieramy umowe wisi nam to i juz
  Na koniec przyklad dla ludzi wrazliwych wstrzasajacy[lepiej zeby tego nie czytali] ale to sa fakty.
  5.dupa obesrana
  6.gowno smierdzace
  7.zdechly pies
  bylbym zapomnial.W miejsce imie i nazwisko ludzie tez pisali
  8.pobieraczek akceptuje kare UOKiK
  9.porombany pobieraczek
  10. pobieraczek fujara
  Koncze podawac przyklady.Wszystko to jest przez was akceptowane i na takiej podstawie zawieracie umowy.
  Zeby bylo jeszcze smieszniej proponuje wam wystapic do polskich organow scigania ze ktos sie podszywa pod krokodyla
  nilowego lub dupe obesrana.
  Na koniec oczekuje od was odpowiedzi czy rejestracja z podaniem danych takich jak wymienione w punktach od 1 do 10
  jes wedlug was wazna.
  =====================================================================================================================
  do wiadomosci:
  1.PREZES
  URZĘDU OCHRONY
  Konkurencji i Konsumentów
  Delegatura we Wrocławiu
  50-413 Wrocław, ul. Walońska 3-5
  tel.(071) 344 65 87, (071) 34 05 920, fax (071) 34 05 922
  e-mail: wroclaw@uokik.gov.pl
  2.zainteresowane media
  3.fora internetowe
  4.Stowazyszenie ofiar pobieraczka.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. ALE OSZUŚCI!!!

  OdpowiedzUsuń
 24. Sluchajcie wlasnie przypadkowo sie tam zalogowalem ale nie aktywowalem konta poprzez link na poczcie czy to znaczy ze nie bede musial placic, czy lepiej akceptowac link i wyslac tego meila o zakonczeniu umowy poniewaz mam jeszcze okres probny. Pomozcie !

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja też tak radzę nic nie rób albo najlepiej usuń tego e-maila i już!! To poprostu oszuści!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 26. LIST OTWARTY DO POBIERACZKA.PL
  Szanowni Państwo
  Zwracam się do Was o pomoc
  Mój 11 syn wbrew mojej woli zarejestrował sie na Waszej stronie.
  Jstem bezrobotny i nie mam z czego zapłacic.
  Dlatego prosze o usunięcie tego konta żeby był spokój.
  Mój syn jest bardzo uparty i mnie nie słucha.
  Rence mi opadają na to wszystko.
  Dowiedziałem sie ze możecie mi pomóc umieścic mojego syna w zakładzie
  poprawczym o co bardzo prosze.
  Podobno stosujecie najnowsze techniki psychologiczne w uziemianiu niegrzecznych dzieci to dlatego bardzo licze na Waszą pomoc
  Z niecierpliwością czekam na odpowiedz co mam dalej robić.
  ZROZPACZONY OJCIEC

  OdpowiedzUsuń
 27. ja tez zostalam oszukana i niewiem co mam zrobic

  OdpowiedzUsuń
 28. też zostałam oszukana, tylko problem w tym, że zapłaciłam dla świętego spokoju. Myślicie, że powinnam żądać zwrotu pienięzy???? Pomyślałam, iż poczekam sobie trochę, a powinni przysłać umowę, choć wiemy, żę tego nie zrobią i wtedy ich zastraszyć konkretnie.

  OdpowiedzUsuń
 29. cześć mam ten sam problem płacić czy nie: znalazłam na forach informacje że nie ale zastanawiam się cały czas czy lepiej dać im to co chcę żeby się odczepili pomóżcie:(

  OdpowiedzUsuń
 30. Nawet jak zapłacisz to się będą Ciebie czepiać. NIE PŁAĆ!

  OdpowiedzUsuń
 31. Witka. Radca Prawny przy Konsul Włoski
  Firma,która korzysta z sieci-Urses:/.pl -
  stosuje tzw. system argentyński tzn. najpierw straszymy potem jeszcze raz straszymy mocniej i mocniej co za tym idzie. Płacąc kwotę np 100zł po 2 tygodniach dostajemy email,że zalegamy odsetki okuł 55zł i za ścieżkę elektroniczna 210zł.itd.
  Więc nie należy płacić bo wpłacając przyznajemy się do popełnienia przestępstwa.

  OdpowiedzUsuń
 32. 16 września założyłam se konto na pobieraczku.pl. dzisiaj w nocy dostałam telefon i usłyszałam tylko głos wkurzonego ojca(mamy wspólną poczte). krótko mówiąc jeżeli czegoś z tym nie zrobię rodzice mnie wykończą. mam to po prostu olać? odpuszczą? Błagam pomóżcie! To mnie przeraża!

  OdpowiedzUsuń
 33. Witam ja też zostałam nabrana w drugiej połowie pażdziernika 2010 roku czyli niedawno,po pierwszym liście się odwołałam dostałam krótką odpowiedż po angielsku niestety nieznam angielskiego a następnie odpowiedż po polsku że mam zapłacić i koniec mają jedną śpiewkę i wszystki odpowiadają tak samo,przeczytałam na forach że wysyłają trzy pogróżki zobaczymy co będzie dalej ja juz nie mam zamiaru im odpisywać zobaczymy czy sie jeszcze odezwą dam znać.asa.

  OdpowiedzUsuń
 34. Witam,
  równiez dostaję ten "SPAM" od pobieraczka. Proszę sie tym nie przejmować, w Polce nie ma możliwości zawierania jakichkolwiek umów przez internet bez pisemnego potwierdzenia obu stron. Firma istnieje tylko dzieki wpłatom naiwnych i wystraszonych ludzi, na których działają takie żenujące teksty z firmy Eller Service S.C. Żenujące jest to, ze w Polce w UE takie firmy funkcjonują - co na Prokuratura Gdańska ???
  Jeżeli sami chcemy z tymi dziadami walczyć - po prostu nie wpłacajmy - firma splajtuje i tyle...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 35. Witam,
  podzielam poprzednią wypowiedź, ale bardzo mnie to zdrażniło bo nic tam nie pobrałem tak naprawdę jest jakiś gówniany program który trzeba pobrać.... sreter trele i nic... a tu 94,80zł ciekawe jakie to kwoty netto czy brutto :) UNIA EUROPEJSKA myślę że program uwaga zakończyłby ten gówniany interes.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 36. Witam,
  pozdrawiam wszystkich oszukanych.
  Ile naprawdę w sumie trzeba im zapłacić, żeby się odczepili? Czy ktoś zakończył z nimi sprawę?

  OdpowiedzUsuń
 37. Witam.. też mnie oszukano. ostatnio dostalem maila o tym ze w ciagu 3 dni zostanie wszczete postepowanie sadowe.. Wy tez tak mieliscie?? przejmowac sie tym czy nie?? SASA

  OdpowiedzUsuń
 38. Witam!
  Ja również zostałam oszukana przez firmę Pobieraczek.
  Przychodzą mi e-maile,że mam zapłacić kwotę ok 100zł

  a w ciągu 3 dni mam uregulować daną kwotę.

  Kilka dni później dostałam maila, że nie zapłaciłam oraz mam zapłacić również kwotę odpowiadającą 100 dolarom.

  Nie wiem co robić, na dodatek jestem nie pełnoletnia mam dopiero 16 lat i nie mam z czego to zapłacić tak samo moja Mama.

  proszę o szybką odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 39. witam was też zostałem oszukany z tym pobieraczkiem straszom mnie co chwile pisało mi ze pierwsze 10 dni mam za darmo to co mi tam zarejestruje sie a tu lipa po paru tygodniach dostawałem meile zebym zapłacił 100zł a jak nie to podadzą mnie do sądu powiedzcie prosze co mam robić czy zapłacic im czy nie strasznie się boje :( prosze o szybkom odpowiedz... a tak wgl to pobieraczek tylko tak straszy i szuka fraj... zeby im płacili czy naprawde jest z tego sprawa w sądzie i śa prawdziwe kłopoty ja jestem jeszcze nieletni i strasznie sie boje to co mi piszom na emaila prosze o szybkom odpowiedz błagam ....bitoo....

  OdpowiedzUsuń
 40. POMOCY!!! pobieraczek mnie atakuje groźi mi sądem zostałem oszukany pisało że pierwsze 10 dni mam za darmo a ja tylko weszłem na to i już potem nigdy nie wchodziłem piszom mi że mam im płacić płacić im czy nie powiedzcie straszne się boje czy jak się nie zapłaci czy są potem jakies konsekfencjie prosze o szybkom odpowiedz jestem nieletni i strasznie się boje :( :( błagam o pomoc anonimowy bitoo pisze

  OdpowiedzUsuń
 41. same pytania zero odpowiedzi ;/

  OdpowiedzUsuń
 42. @SASA
  W komentarzach już kilka razy odpowiedziałem na to samo pytanie.

  OdpowiedzUsuń
 43. Ja również dostałem kopa moralnego.Zawsze wszelkie opląty robię regularnie a tu jakieś mejle przychodzą do zapłacenia.Jestem osoba dorosłą i tez mam pietra ale spoko.Skoro opierają się na adresie IP to mogą się walić.Dzisiaj idę sprzedać komputer na pchlim targu i mogą mnie cmoknąć tam się nie robi żadnych umów,tam nikt nikogo o nic nie pyta.Pozdrawiam oszukanych.

  OdpowiedzUsuń
 44. Cześć,mam pytanie co do pobieraczka, niestety zarejestrowalem sie tam przypadkowo, dostalem meila z linkiem aktywacyjnym jednak nie aktywowalem konta i tego meila ktory mi przyslali to szybko wyrzucilem. Czy bede mial problemy? Czy jesli nie aktywowalem konta bedzie spokoj? Blagam o odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
 45. Mam swoje lata i tez się nabrałem! Ku przestrodze,takie może być w przyszłości prawo i nie wolno o tym zapomnieć. Póki co trudno sobie wyobrazić ,ze za pomocą e-maili można człowieka nieomalże skazać. Internauci podpuszczeni lub dla jaj pisali czasem, że pobieraczek założył jakąś sprawę i wygrał i kary były jakieś absurdalne.
  Mało jest niestety wpisów konkretnych a nawet jeśli ktoś powołuje się na prawa konsumenckie to dyskusyjny jest punkt dotyczący "trwałego zapisu"
  Na to powołuje się pobieraczek próbując wymusić zapłatę. Prawnicy milczą bo nic im nie płaca ale jakoś nie ma wiadomości , że odbyła się jakaś rozprawa w , której pobieraczek pozwał kogokolwiek. Ciekawe. a przecież, biorąc pod uwagę dość powszechny charakter działalności owej witryny byłoby głośno!
  pozdrawiam wszystkich i nadmieniam, że płacić nie zamierzam ,choć wizja prawie krzesła elektrycznego jest mi zasugerowana dość obrazowo,,,

  OdpowiedzUsuń
 46. blagam ja mam 12 lat ja juz z przeproszeniem sram w gacie ze strachu ja nie wiem co robic wyslalam maila ze to pomylka a oni ze skoro ktos ma taki sam mail to mam o tym zawiadomic policje ja nie wiem czy im odpisywac czy nie ja sie boje ze np. przeze mnie moi rodzice pojda do wiezienia czy cos albo ze pewnego razu przyjdzie do mnie policja z powodu nr ip jakby cos podalam juz zle nazwisko i inny adres zamieszkania ale boje sie o to ip

  OdpowiedzUsuń
 47. witam, ja też dałam się nabrać! na pewno nie dostaną ani grosza ode mnie. Co śmieszne wczoraj dostałam od nich maila "Wiadomość ta została wysłana automatycznie, prosimy na nią nie odpowiadać.

  Rezygnacja z umowy została przyjęta.

  Pozdrawiamy,
  Zespół Pobieraczek.pl"
  Dodam, że nic do nich nie pisałam. Co mnie bardzo śmieszy to dziwna forma rezygnacji z umowy, nie sądzicie??

  OdpowiedzUsuń
 48. witam, ja mam tez podobna sytuację, weszłam zupełnie przez przypadek na tą stronę i zupełnie nic nie ściągałam z po 10-ciu dniach przyszło na maila wezwanie do zapłaty94,80, masakra, podałam w rejestracji swoje prawdziwe dane, co mam teraz zrobić? nie mam zamiaru płacic oszustom zwlaszcza ze nie korzysłam z ich usług, prosze o radę

  OdpowiedzUsuń
 49. Witam,Czy ktos moze dostal taki list:
  Informujemy, iż złożone przez Panią oświadczenie o odstąpieniu od zawartej ze spółką Eller Service umowy jest bezskuteczne, gdyż zostało złożone po terminie.

  Proszę przyjąć do wiadomości informację, iż spółka Eller Service działa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204). Przepisy powyższej ustawy stanowią podstawowe źródło wzajemnych praw i obowiązków stron związanych z wykonywaniem działalności polegających na świadczeniu i odbiorze usług drogą elektroniczną i stanowią lex specialis w stosunku do innych regulujących stosunki polegające na świadczeniu usług ustaw, w tym co wynika z brzmienia art. 11 ustawy w szczególności przepisów kodeksu cywilnego.
  Wskazać należy, iż ani powyższy Regulamin, ani ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną nie zastrzegają dla ważności umowy ani formy pisemnej, ani tym bardziej pisemnego potwierdzenia jej istotnych elementów - zgodnie z treścią art. 2 pkt 4 ustawy świadczenie usługi drogą elektroniczną to wykonanie usługi świadczonej bez jednoczesnej obecności stron (na odległość) poprzez przekaz danych na indywidualne żądanie usługobiorcy, przesyłanej i otrzymywanej za pomocą urządzeń do elektronicznego przetwarzania, włącznie z kompresją cyfrową, i przechowywania danych, która jest w całości nadawana, odbierana lub transmitowana za pomocą sieci telekomunikacyjnej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne.

  Wobec powyższego podnoszony przez Panią argument dotyczący obowiązku potwierdzenia przez usługodawcę na piśmie informacji, o których mowa w art. 9 ust. 1 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. 2000, nr 22, poz. 271) jest bezpodstawny i nie znajduje uzasadnienia.
  ...

  OdpowiedzUsuń
 50. dalej:
  Należy zwrócić uwagę na fakt, iż zadaniem przepisów ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za produkt niebezpieczny (Dz.U. Nr 22, poz 271 ze zm.) jest implementacja postanowień Dyrektywy 97/7/WE Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie konsumentów w umowach zawieranych na odległość.
  Z godnie z art. 5 Dyrektywy 97/7/WE przedsiębiorca jest zobowiązany dostarczyć potwierdzenie wymaganych informacji w formie pisemnej lub w taki sposób aby były one dostępne na innym trwałym materiale. Stanowi to wyraźne przeciwstawienie ulotnego sposobu przekazania tych samych informacji przed zawarciem umowy (np. telefonicznie) oraz po zawarciu umowy (na materiale trwale przechowującym informacje). Nacisk jest zatem położony na trwałość nośnika informacji, a nie na formę pisemną.

  Nowelizacji ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za produkt niebezpieczny, dokonała korekty wykładni gramatycznej art. 9, gdyż zgodnie z argumentem a fortiori, skoro dla usług finansowych, przy których poziom ochrony konsumenta jest wyższy, (szerszy zakres informacji, dłuższy termin do odstąpienia od umowy, bezterminowe przedłużenie terminu do odstąpienia w braku potwierdzenia) dopuszcza się potwierdzenie na piśmie oraz innych , trwałych nośnikach, tym bardziej taki sposób potwierdzania jest adekwatny dla umów zawieranych drogą elektroniczną. W myśl postanowień ustawy za trwały nośnik informacji należy uznać twardy dysk komputera, w związku z czym za spełnienie obowiązku potwierdzenia informacji należy uznać udostępnienie informacji w postaci elektronicznej w taki sposób aby było możliwe zapisanie jej na twardym dysku konsumenta.

  OdpowiedzUsuń
 51. Ponadto wskazać należy, iż z natury stosunku prawnego, jakim jest świadczenie usług „Usenet”, wynika, że jego byt realizuje się poprzez dostęp do sieci Internet oraz posiadanie stacji roboczej (komputera) wyposażonego w system operacyjny, na którym możliwe jest użytkowanie udostępnianych na rynku programów komputerowych realizujących funkcję czytnika Usenet. Wobec powyższego sprzecznym z właściwością stosunku prawnego byłoby uzależnianie ważności takiej umowy od potwierdzania jej istotnych elementów usługobiorcy w tradycyjnej pisemnej formie. Wskazać należy, iż fakt zawarcia umowy z Eller Service został potwierdzony poprzez rejestrację i akceptację warunków Regulaminu, wobec czego nie było potrzeby ponownego ich przesyłania, tym razem w tradycyjnej formie pisemnej.
  Powyższe stanowisko jest zgodne ze stanowiskiem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co potwierdza wypowiedź urzędnika UOKIK w audycji radiowej dostępnej pod adresem:
  http://www.radiozet.pl/var/ezflow_site/storage/original/audio/20181b53704d6f5a26eb55990f9c9f6a.flv

  W świetle powyższego, zgodnie z § 4 ust. 6 Regulaminu odstąpienie od umowy możliwe było tylko i wyłącznie w terminie 10 dni od dnia jej zawarcia, a w chwili obecnej składanie przez Panią w tym zakresie oświadczeń nie wywołuje już zamierzonych przez Panią skutków prawnych.

  W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

  OdpowiedzUsuń
 52. Moja córka która ma 10 lat strasznie plakała gdy się dowiedziała ,że musi zapłacić 94,80.Dobrze ,że mam z nią dobry kontakt .Zaraz mi o wszystkim powiedziała.Szkoda dzieci które wylewaja łzy i nie śpią po nocach przez Pobieraczka.Firma dobrze wiedziala że na ich stronach bedą rejestrowac się nie tylko dorośli ale i dzieci.Potem grożby ,zastraszania.Nawet dorośli żeby się tylko od nich odczepili to płacą.Co mają powiedziec dzieci One przeżywają to podwójnie.Boja się policji ,więzienia i samych rodziców.Gdzie Pobieraczek ma serce.On tego serca nie ma.Ja nie zapłace i wszystkim to radze.Za co mam zresztą zaplacić za łzy mojej córki .NIGDY!

  OdpowiedzUsuń
 53. Sorry wielkie. Ja też się zarejestrowałem i także jestem niepełnoletni. Ogólnie czytając wszystko przestałem się bać, aczkolwiek jako iż ni zrozumiałem ostatnich trzech postów zaczynam znowu mieć wątpliwości, czy faktycznie mogą mi coś zrobić. W związku z tym chciałbym poprosić jakąś mądrzejszą osobę o przetłumaczenie. Dziękuję
  Matmiak

  OdpowiedzUsuń
 54. Martina

  zalogowałam się 16.11.2010 na pobieraczku.pl,podałam fałszywe dane , nic z niego nie pobierałam bo nie można było,żeby było jeszcze ciekawiej to nie korzystałam z domowego komputera tylko z komputera w internacie także mają na dodatek IP nie mojego kompa . A dzisiaj odczytałam od nich e-maila z wezwaniem do zapłaty. wiadomość jest z dnia 2 grudnia, a dziś jest 29, jak przeczytałam że mam tylko 5 dni od przysłania wiadomości do zapłaty to aż mi nie dobrze się zrobiło bo nie wiedziałam co mam zrobić. Ale po przeczytaniu tylu komentarzy jest mi lepiej bo na pewno wiem że im nie mam płacić.

  OdpowiedzUsuń
 55. a czy jeżeli podałam prawdziwe dane to coś mi grozi, błagam, odpowiedzcie szybko bo to naprawdę jest denerwujące, a i jeszcze jedno... oni podają całkiem inne adresy IP.. sprawdźcie te z przesyłanych e-maili i wasze prawdziwe... pozdrawiam ;0

  OdpowiedzUsuń
 56. Możliwe, że korzystasz z Neostrady i masz zmienne ip. Jakie dane podałaś nie ma znaczenia. Ta firma nic Ci nie może zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 57. Dzieki wszystkim... Na prawdę, wszyscy bardzo mi pomogliście... pozdrowionka dla was, i nie martwcie się nimi

  OdpowiedzUsuń
 58. Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.


  Co robic? Mam zaplacic?

  OdpowiedzUsuń
 59. To standardowa groźba Pobieraczka. Nie płacić.

  OdpowiedzUsuń
 60. ja tez dalem sie oszukac pobieraczkowi, ale po przeczytaniu tego forum zrobio mi sie lepiej, bo ktos tu napisal ze co nie jest podpisane na papierze jest niewazne i mam nadzieje ze tak jest i nie bede placic, a komornikiem to sobie moga straszyc bo u rodzicow jeszcze mieszkam :)


  pozdrawiam lukasz

  OdpowiedzUsuń
 61. WITAM! SZLAG MNIE TRAFIA BO TEŻ JAK GŁUPIA DALAM SIĘ NABRAĆ NA TE 10 DNI ZA FREE!! ŻEBY BYŁO GORZEJ TO PO POBRANIU ZAWALIŁO MI CAŁY SYSTEM TAK, ZE KOMPUTER POJECHAŁ NA WĘGRY DO SERWISU I WRÓCIŁ PO 3 TYGODNIACH. OTWIERAM SKRZYNKE A TU .....JUŻ WIECIE PEWNIE W JAKIEJ KOLEJNOŚCI I CO MNIE SPOTKAŁO! PRÓBOWAŁAM TŁUMACZYĆ ŻE PRZEZ NICH SPOTKAŁO MNIE WYMIANA PŁYTY GŁÓWNEJ, KARTY SIECIOWEJ I PUSTY KOMPUTER, UTRATA ZASOBÓW BO WYMIANA DYSKU A TU NADAL TO SAMO, PŁACIĆ BO WINDYKACJA, SĄD I BÓG WIE CO JESZCZE.TERAZ MI LEPIEJ, PRZECZYTAŁAM ŻE TO STANDARDOWE DZIAĄŁNIA TYCH NACIĄGACZY, DZIĘKUJĘ TEŻ TOBIE ŻE DAŁEŚ MI NADZIEJĘ NA TO, ŻE GÓWNIARZE POBIRACZKI SĄ BEZSILNI I NIEWIELE POZA TYMI STRACHAMI SĄ W STANIE ZROBIĆ. DZIĘKUJĘ, ŻE SWORZYŁEŚ MOŻLIWOŚĆ ZEBRANIA NAS IDIOTÓW DO TEJ SMUTNEJ KUPY BYŚMY WZAJEMNIE SIĘ USPAKAJALI:-)
  pozdrawiam ewa
  ewita@g.pl

  OdpowiedzUsuń
 62. brawo :dd dzisiaj mało nie pobrałem :dd całe szczęście

  OdpowiedzUsuń
 63. niestety zarejestrowałem się na przebieraczka i dzisiaj dostałem wiadomość że to jest ostatnie ostrzeżenie że jak i m dobrowolnie nie zapłacę pozwą mnie piszą ze mają mój adres ip mam zamiar im nie płacić. Podałem błędne dane i nie wiem czy iść z tym na policje.

  Pomóżcie

  OdpowiedzUsuń
 64. A ja pobrałam i nawet dzis zaplaciłam-teraz kasa nie do odzyskania-chcialam miec spokój bo samotnie wychowuje 3-ch suynów i to własnie dzieciaki zarejestrowały sie ,Co teraz moge zrobić ?Dla mnie wyslanie tej kwoty-94,80zł to bardzo duzo pieniędzy.może istniejke jakis prawnik,który pomoże mi odzyskać pieniądze na życie?
  pozdrawiam Kropla
  inf prosze kierować na emaila:kasia.kropla@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 65. www.youtube.com/watch?v=NE_1RV-rApE&feature=player_embedded
  proszę wszystkich obejrzenie tego filmiku naprawdę warto

  pozdrawiam Piotr

  OdpowiedzUsuń
 66. po przypatkowym zarejestrowaniu sie na tej ich nieszczesnej stronie po 2tyg. przyszlo mi do placenia prawie 100zl.napisalam do nich ze rezygnuje z rzekomo zamuwionych uslug z ich firmy i ze jak dalej beda mnie straszyc powiadomie odpowiednie organy scigania.Ze rzekoma umowa powinna zostac mi przeslana na pismie.Po moim tego typu e-mailu odezwali sie do mnie dopiero po miesiacu.I zastawiali sie tam paragrafami,ustawami itp.Ja do nich wyslalam tylko 1 e-maila oni mi wyslali 3 z pogruszkami,narazie nie place nie odpisuje im i narazie dali mi spokoj.Niewim czy na dlugo ale ja im odp.nie bede!!pozdrawiam nie bujcie sie tych oszustow.

  OdpowiedzUsuń
 67. Ja także niestety tam się zarejestrowałem, potrzebowałem jednego filmu a właściwie krótkiej scenki z tego filmu ... oczywiście te ich programy nie dają się ściągnąć, po prostu nie działają, więc jak wszyscy olałem tą stronę. No i po 14 dniach dostałem wezwanie do zapłaty, nie płaciłem. Napisałem maila i list polecony z potwierdzeniem odbioru że odstępuję od umowy - tekst ze strony UOKiK, nie przesłali na piśmie umowy. Dziś dostałem kolejnego maila ze straszeniem sądem i 3 dniami na opłacenie ... No czekam jak mnie skarżą to dam znać :)

  OdpowiedzUsuń
 68. Płacąc te pieniądze, utrzymujecie tą "firmę". Nie można zrobić nic głupszego, jak zapłacić. PRZECZYTAJCIE UWAŻNIE KOMENTARZE Z GÓRY!
  NIE MOŻNA zawierać umowy bez podpisywania jej odręcznie. NIC Wam nie grozi. A jeśli zapłacicie oszuści nadal będą ściągać z Was kasę pod pretekstem odsetek i drogi elektronicznej. W sumie koszt tych transakcji przekroczy 300 złotych.
  Ponadto: wyobrażacie sobie, że ktokolwiek pozwie indywidualnie około 10 tys osób? I to na dodatek tylko na podstawie ich adresów IP? To NIEMOŻLIWE i nikomu nie chce się w to bawić. Skupią się na naiwniakach, którzy im zapłacą, więc NIE BĄDŹ GŁUPI, CZŁOWIEKU!!!

  Madzia - wojownicza księżniczka, cholera!

  OdpowiedzUsuń
 69. Witam wśród tak jakby braci oszukanych.Też dałem się oszukać mam 13 lat.Zarejestrowalem się na pobieraczku nie wchodziłem na niego nawet o nim zapomniałem a tu pewnego dnia przegladam poczte i czytam wiadomosc masz do zaplaty prawie 95 zl.
  Co mam teraz zrobic proszę o odpowiedz.A do tego napisałem nie prawdziwe dane.Pliss o odpowiedz.

  OdpowiedzUsuń