Podobne wpisy

poniedziałek, 28 grudnia 2009

Payback- kolejna cudowna promocja.

Niejeden z was na pewno widział reklamę programu lojalnościowego Payback. Otóż za kupowanie w wybranych sklepach i tankowanie na niektórych stacjach dostajemy punkty, które można wymienić na przeróżne rzeczy. Wszystko pięknie wygląda, ale wystarczy spojrzeć do katalogu i już cały czar pryska. I tak za patelnię zapłacimy 3 490 punktów. W BP za każdy litr paliwa dostaje się 1,5 punktu. Żeby otrzymać patelnię należy więc wydać 9 500 złotych, czyli zatankować 2 200 litrów benzyny lub oleju napędowego. W sklepie sprzęt kosztuje 80 PLN. Czyli z ceny każdego litra paliwa kupionego w BP za ok. 4,2 zł, tylko 4 grosiki zasilą moje konto.

I co? Dalej uważacie to za okazję? Chyba lepiej poszukać tańszej stacji benzynowej. Wystarczy, że paliwo jest 5 groszy tańsze i już wyjdziemy na tym lepiej.

Teraz kolejny przykład:
Aparat cyfrowy Samsung wyceniono na 39 490 punktów. Aby go dostać należy wydać 110 000 złotych!

Teraz zacytuję wypowiedź pewnej osoby, która porównała polski Payback z niemieckim:

Okazało się, że zazwyczaj będę dostawać 1 punkt za 3 zł na Allegro, 2 zł w Realu, 2 zł w Kolporterze oraz 3 punkty za 2 litry benzyny w BP. Niemcy dostają 1 punkt za 1-2 euro wydane w sklepie. Można więc przyjąć, że jeden niemiecki punkt jest wart 2,5 polskiego. Niby jak zwykle, dopóki nie dojdziemy do nagród. Wzięłam to co jest najtańsze.

Żeby dostać torbę na zakupy Reisenthel Shopper Polak ma dać 4999 punktów albo 500 punktów + 44,99 zł. Niemiec - 999 punktów albo 200 punktów + 7,99 euro. Oznacza to, że dla zebrania punktów na torbę Polak musi wydać 12500 zł (przyjęłam średnio 2,5 zł za 1 punkt), a Niemiec 1500 euro czyli 6200 zł (kurs 4,14 zł).

A teraz finał!!! Zarówno w Polsce jak i w Niemczech tę torbę można kupić za 32 zł + koszty wysyłki. Buuu! Gdzie jest mój stary dobry program BP Partnerclub, gdzie kiedyś za marne 100 punktów (100 litrów benzyny, czyli jakieś 400 zł) można było dostać rabat w Merlinie (10% zakupów czyli 15-20 zł)?

Czyli na pierwszy rzut oka polski payback jest lepszy, a tak naprawdę jest dwukrotnie mniej opłacalny.

Ostrzegam was przed takimi promocjami, są tylko dojeniem klientów z ich pieniędzy.


Linki dla Google:

Chałupnictwo
Pozycjonowanie
Kasa
Linki
Zarabianie

5 komentarzy:

 1. A co myslisz o stronce www.kingolotto.pl? nagrody za punkty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Normalny serwis z losowaniami. Nie liczyłbym tam na jakieś wygrane, ale kto wie. Może ci się poszczęści. Serwis jest uczciwy i utrzymuje się z reklam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny art. - Aumar

  OdpowiedzUsuń
 4. Skąd wiesz że jest uczciwy?Jesteś wszechwiedzący ;)?

  OdpowiedzUsuń
 5. ten serwis jest uczciwy :) sam wygrałem 50 zł i zdobywam nadal punkty juz od 3 miesiecy i niedlugo bede mogl je wymienic na PRAWDZIWE nagrody :) POLECAM

  OdpowiedzUsuń